WordPress Gösterge Paneli’nin (Dashboard) Bozuk Göstermesi Hatası ve Çözümü Nedir?

WordPress Gösterge Paneli’nin (Dashboard) Bozuk Göstermesi

Admin panelinde bir görüntüleme sorunu varsa bunun sebebi CSS dosyasına erişilemiyor olmasıdır. Eğer panel görüntülenmiyor ise ya da bütün butonların birbirine girdiği bir görünüm varsa, bilgisayarınızdaki CSS dosyasını erişilebilir kılmanız gerekir. Bunun için ise aşağıdaki yollardan birini denemelisiniz.

Çözüm Yolu 1 : Eğer bir proxy programı kullanıyorsanız ya da aktif bir firewall yazılımı varsa, CSS dosyaları yüklenmemiş olabilir. Bu tür programlar web serverlarıyla bilgisayar arasındaki veri alışverişini yavaşlatma ve durdurma riskine sahiptir. Ancak oldukça kolay bir yöntemle bunun önüne geçebilirsiniz. Firewall ya da Proxy programınızdaki çerez/cacheleri temizledikten sonra CTRL+F5 tuşuna basarak sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır.

Çözüm Yolu 2 : Mevcut eklentileriniz güncel değilse, CSS dosyaları web serverlarınıza erişememiş olabilir. “Admin Drop Down Menu” ve “Lighter Menus” gibi eklentilerinizi sürekli olarak güncel olması son derece önemlidir. Eğer sorunu ilk yolla çözemediyseniz eklentileri güncelledikten sonra tekrar devam edebilirsiniz.

Çözüm Yolu 3 : Bağlantı problemine sahipseniz ve yavaş bir veri akışı söz konusuysa CSS dosyaları tam olarak yüklenmeyebilir. Yukarıdaki işlemleri yaptığınız hâlde sorun çözülmüyorsa WordPress’in destek hattına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.